| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Provide |
| Warranty: | 4 Years |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Maximun Unwinding Diameter | D600mm |
| Inner Diameter of Raw Material Roll Core | D76mm |
| Inner Diameter of Finished Product Roll Core | D76mm |
| Cutting Length of Roll | 120-1600m |
| Production Efficiency | 0-300m/min |
| Decoil Centering Stroke | + -20mm |
| Air Pressure | 0.6Mpa |
| Magnetic Powder Brake | 200N.m |
| Voltage | 380V/50H |
| Machine Weight | 5800KG |
| Machine Dimension (LxWxH) | 3700x1800x1500mm |



